Poloha a okolí - chatyhradec - DEMO

Přejít na obsah

Hlavní nabídka:

Poloha a okolí


Rekreační chaty se nachází v chatové osadě (cca 160 chat) v blízkosti vesničky Hradec v místní části obce Rokle v okrese Chomutov v Ústeckém kraji. Chaty jsou situovány v klidném prostředí, v blízkosti lesů, řeky Ohře, velkého sportovního rybníku, před začátkem přehrady Nechranice a severovýchodními výběžky Doupovských hor. Chatová oblast se nachází 6 km od královského města Kadaň, 30 km od města Chomutov, 20 km od města Žatec a 50 km od lázeňského města Karlovy Vary. V okolí je mnoho kulturních a historických zajímavostí, sportovních možností a dalšího vyžití, jak dovolenou strávit aktivně. Ze široké škály zajímavostí doporučujeme navštívit např. zámek Červený hrádek v Jirkově, největší lesopark ČR v Chomutově, aquapark v Klášterci nad Ohří, zámek Krásný dvůr, hrad Hasištejn a další krásná místa v okolí. Chatová oblast je rájem pro rybáře – rybařit mohou na rybníku, na řece Ohři a na přehradě Nechranice (můžeme Vám zapůjčit rybářskou loďku). Pro milovníky procházek jsou zde turistické trasy, pro houbaře rozlehlé lesy, pro majitele bicyklů cyklotrasy a pro milovníky piva jsou v chatové oblasti dva kempy s hospůdkami. Každý si zde najde to „své“, jak si užít tu správnou dovolenou a odpočinout si.

Nejbližší nákupní možnosti jsou v Kadani. Cca od května do září je v chatové osadě otevřen obchůdek se základními potravinami. Také se zde nachází dva kempy, kde máte možnost si dát něco k jídlu či pití. Kempy nabízejí také vyžití pro děti - koloteč, trampolína, pískoviště atd. 

Koupání, volný čas

V chatové oblasti se nachází i přírodní koupaliště se skluzavkami. V blízkosti koupaliště je možnost využít tenisových kurtů, pingpongových stolů či hřiště na volejbal. Pro děti jsou zde skluzavky, kolotoče, pískoviště a další herní vyžití. V letních měsících se v kempu konají disco nebo coutry večery. Za zábavou lze zajet i do Kadaně či na Nechranickou přehradu. Nechranická přehrada je využívána nejen k rybolovu, ale i ke koupání a vodním sportům. Svou rozlohou a umístěním vytváří optimální podmínky pro jachting, windsurfing a kite boarding. V teplých měsících je otevřen bazén s tobogánem v Kadani a aquapark v Klášterci nad Ohří. Krytý aquapark se nachází v Chomutově. Region také nabízí vybudovaný soubor cyklotras, které jsou vyznačeny v cyklistických mapách. Jedná se o cyklotrasy Vikletice–Vadkovice–Libědice a Nová Víska– Hradec–Rokle–Krásný Dvoreček–Želina–Kadaň.

Rybaření

Pro rybáře je Hradec přímo rájem. Cca 100m pod chatami teče řeka Ohře. Po 500-ti metrech po proudu se rozšiřuje na přehradní nádrž Nechranice. K té se dá dojet autem nebo sjet loďkou. Druhým směrem od chat se rozprostírá velký sportovní rybník. Přehradu Nechranice reprezentuje v této oblasti rybářský revír 441 043 – Ohře číslo 9. Rybářský revír zde začíná u hráze přehrady Nechranice a končí u jezu u obce Želina. Nejvíce lovené druhy jsou: kapr, candát, cejn, okoun, štika, úhoř, bolen a sumec. Lov ryb z loděk a zavážení nástrah je povoleno. Na revíru platí povolenky mimopstruhové, severočeské územní a celosvazové. Na revír Ohře 9 navazuje pod hrází atraktivní pstruhový revír Ohře 8B a 8A, kde je možné ulovit trofejní úlovky pstruha obecného, duhového a lipana. Prodej povolenek k lovu ryb je zajištěn v rybářském domě ve Vikleticích. 

RYBÁŘSKÁ LOĎ PRO LOV NA ŘECE JE U NÁS K ZAPŮJČENÍ.


 
Návrat na obsah | Návrat do hlavní nabídky